V Egyptě byla objevena další starobylá hrobka. Ukrývala tajemné mumie

 Objevy 
27. dubna 2019 13:46 / Lukáš Bauer
  1
📷
1 fotografie v galerii
Egypt je místem nekonečných objevů Internet
Archeologové objevili v egyptském městě Ausán v jižní části Egypta starověkou hrobku s mumiemi, jejichž stáří je odhadováno nejméně na dva tisíce let. Podle expertů nález pochází z období Alexandra Velikého.

V Egyptě byla objevena další starobylá hrobka, která ukrývala mumie, jejichž stáří experti odhadují nejméně na dva tisíce let. Pradávnou hrobku objevili archeologové poblíž známého mauzolea Aga Chána.

Ministerstvo pro historické památky ve svém úterním prohlášení uvedlo, že hrobka pochází z řecko-římského období, které začalo érou Alexandra Velikého v roce 332 před naším letopočtem.

Archeologové hrobku objevili poblíž mauzolea Aga Chána, který je známý tím, že lobboval za práva muslimů v Indii. V Asuánu ho Egypťané pochovali po jeho smrti v roce 1957.

Archeologové v hrobce našli také celou řadu artefaktů včetně ozdobných masek, sošek, váz, pozůstatky rakví a kartonáž - kousky plátna nebo papyru slepené dohromady.

Egypt často oznamuje nové objevy doufajíc, že to pomůže turismu v zemi, který utrpěl během nepokojů po povstání proti autokratickému prezidentovi Husnímu Mubarakovi v roce 2011. Dále čtěte: (Před 150 lety byl v Egyptě objeven prázdný sarkofág. Vědci nyní zjistili, že ukrývá mumii).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Poznejte tiché kopačky včas. Několik varovných signálů, že váš partner vztah opouští

Dům a zahrada

Hledáte chutné způsoby konzervace hub? Ochutnejte hříbky ve vlastní šťávě, v sádle nebo zkuste houbové...