Záhadná zelená ohnivá koule byla spatřena nad Austrálií. Vědci zatím nevědí, co to bylo

Nad Austrálií byl spatřen záhadný hořící objekt
 Věda a Výzkum 
06. července 2020 07:44 / Jacek Halicki / CC BY-SA / Wikimedia Commons
  7   1
V pondělí v časných ranních hodinách spatřilo několik svědků na obloze nad dolem Yandi v západní Austráli podivné světlo. Jeden ze zaměstnanců dolu vytáhl pohotově svůj mobilní telefon a ohnivý objekt letící noční oblohou natočil na video. Vědci dosud nevědí, co tento světelný úkaz na obloze způsobilo.

Na noční obloze nad dolem Yandi v západní Austráli byla spatřena podivná ohnivá koule, která pomalu letěla oblohou. Zvláštního úkazu si všimlo hned několik zaměstnanců dolu a jeden z nich ho dokonce natočil na video svým mobilním telefonem.

Podle očitých svědků na místě letěl objekt velice pomalu a na obloze byl vidět několik minut. Snímek, který pořídil jeden ze zaměstnaců dolu, sice zachycuje hořící objekt na obloze, kvalita snímku však není příliš dobrá. Celé video má 17 vteřin a zachycuje hořící kouli, která pomalu míří k Zemi.

Zelená ohnivá koule mohla být meteoritem

„Byl jsem ohromen tím, co jsem viděl, jak se rozzářilo nebe v tak jasně zelené záři. Ještě nikdy jsem nic podobného na nebi neviděl. Viděl jsem například padající hvězdu, ale toto se jí ani trochu nepodobalo,“ uvedl pro místní tisk autor videa Mitch Brune.

Přibližně hodinu jizdy od dolu Yandi spatřili podivný objekt na obloze místní policisté, přičemž jeden policistů zveřejnil záznam ze svého telefonu na svém twitterovém účtu se slovy: „Když narazíte na meteor, zatímco máte hlídku.“

Pomoci by mohl unikátní systém kamer

Vědci zatím netuší co záhadná zelená koule na noční obloze byla. Pomoci by mohl systém Desert Fireball Network, jenž je systémem padesáti kamer, které pokrývají asi tři miliony čtverečních kilometrů nebe nad Austrálií a sledují pády meteoritů.

Zachycením těchto objektů z různých míst vstupujících do naší atmosféry může tým vědců obsluhující zařízení rozeznat, kde ohnivá koule prochází naší atmosférou. Díky tomu jsou schopni vědci například dopočítat, ze které části Sluneční soustavy meteorit přiletěl. Dále čtěte: (Vědci našli první věrohodný důkaz o lidech zabitých padajícím meteoritem).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Zavřít reklamu