Uprostřed pozemku na Novém Zélandu se z ničeho nic objevila bahenní sopka

Bahenní sopka se objevila na pozemku v novozélandském městě
Loading...
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
02. července 2019 19:33 / Internet
  0   0
Majitele pozemku na Novém Zélandu čekalo velké překvapení. Uprostřed jeho zahrady se totiž najednou objevila velká bublající díra. Jedná se o bahennní sopku, která se objevila přímo ve městě, které se nachází v seismicky aktivní oblasti.

Velká bublající jáma se objevila přímo uprostřed zahrady v novozélandském městě Rotorua. Tato seizmicky aktivní oblast je známá takzvanými bahenními sopkami, ale ještě nikdy se nestalo, aby se objevila přímo uprostřed města.

Podle místních médií majitele domu probudily silné otřesy. Když majitelka domu vyšla na zahradu, uviděla silný kouř, ale později si všimla, že se jedná o vyvěrající horninu.

Město nechalo prostor kolem bahenní sopky zabezpečit výstražnou páskou, aby se k ní nepřibližovali zvědaví lidé a lovci fotografií. Podle expertů bahenní sopka postupně vytlačí uvolněné části zemské kůry a pomalu zanikne.

Starostka města upozornila, aby se lidé této bahenní sopce vyhýbali, protože půda kolem ní může být velice nestabilní. Přímo uprostřed pozemku se nachází velice horká půda, která má uprostřed bahenní bublající jezírko.

Město Rotorua leží na severním ostrově Nového Zélandu asi 450 kilometrů severně od hlavního města Wellingtonu. Kvůli geotermálním jevům v okolí několika jezer je to místo hojně navštěvované turisty. Dále čtěte: (Prastará záhada kolem Stonehenge rozluštěna. Vědci zjistili, odkud pocházejí jednotlivé kameny).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Brzy přijde bod zlomu, kdy lidé začnou důvěřovat počítačům více než druhým lidem

Dům a zahrada

Po zimě potřebuje péči nejen zahrada, ale i nábytek. Nepodceňte ji

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Zavřít reklamu