خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Sonda Juno poslala na Zemi ohromující fotografie Jupiteru

Juno obíhá Jupiter od roku 2016
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Vesmír 
10. ledna 2018 12:12 / Shutterstock
  1   1
Vesmírná sonda Juno americké NASA dokončila desátý blízký průlet kolem Jupiteru a poslala zpět na Zemi sérii krásných fotografií. Doručení snímků na Zemi může trvat i několik dnů.

Vesmírná sonda za jednu miliardu dolarů dokončila svůj desátý průlet kolem Jupiteru po své eliptické oběžné dráze. Během každého z těchto průletů pořídí řadu snímků, na kterých jsou zachyceny úžasné detaily z povrchu největší planety v naší soustavě.

Sonda obíhá Jupiter po elipse, aby se vyhnula silnému radiačnímu záření, přičemž se kolem planety pohybuje rychlostí 209 tisíc kilometrů za hodinu. Snímky pořizuje za pomoci nástroje JunoCam, a to každých 53 dní.

Výzkumní pracovníci NASA zveřejnili koncem prosince na svých internetových stránkách fotografie zobrazující vířící bouře a mračna v Jupiterově atmosféře. Některé z bouřících mračen mají větší průměr než Země.

V naší galerii najdete ty nejlepší z fotografií, které v prosinci sonda Juno z vesmíru odeslala. Na jedné z fotografií je také zobrazena eliptická dráha sondy. Juno také dříve pomohla vědcům pochopit některé parametry záhadné rudé skvrny, která je jedním z typických znaků obrovské planety.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Američané odčerpávají olej z radioaktivního vraku. Představuje časovanou bombu

Dům a zahrada

Grilujte zdravě bez jakýchkoliv škodlivin a klidně třeba v obýváku

Cestování

Chcete krásné zážitky i fotografie? Pět tipů, kam se vydat za podzimními barevnými scenériemi