Děti ze zkumavky. Naděje nebo hrozba?
Molekulární biologové varují, že umělá inseminace je doslova jako časovaná bomba. Uznávaný molekulární biolog a genetik varuje, že díky stále častějšímu používání umělého oplodňování hrozí lidstvu velké nebezpečí a vlastně může v důsledku této moderní metody přispět ke svojí vlastní degeneraci!
Profesor Pascal Gagneux z University of California v San Diegu, tvrdí, že člověk obchází přirozenou konkurenci spermií a vajíčka, kdy vždy vítězily ty nejsilnější pohlavní buňky. To má vliv na délku života i zdraví dětí.
Při umělém oplodnění se ale použijí dostupné mužské spermie, a tak může být vybrána i spermie s poškozenými geny. Následně po umělém oplodnění se embryo se před vložením do dělohy matky přechovává v chemickém roztoku.
Všechny tyto faktory mají pak negativní dopad na zdraví takto počatých dětí. Molekulární biolog varuje, že umělá inseminace je jako časovaná bomba. Vědci jsou na stopě obrovské záhadě genetiky! Více jsme psali zde.
Zatím nebylo možné vysledovat, zda tato metoda nekrátí délku života, nezvyšuje riziko cukrovky, vysokého krevního tlaku či obezity. Nejstarší člověk, který byl metodou umělého oplodnění počat, je totiž zatím poměrně mladý.
Jedná se o Louisu Brownovou, která se narodila před čtyřiceti lety, 25. července 1978. Světová média tehdy psala o zázraku. Lékařům se totiž podařilo něco do té doby nevídaného. Přivést na svět dítě, při jehož zplození sex nahradily zkumavky.
Bez ohledu na nesporný vědecký úspěch nedává tento zvyšující se trend do budoucna příliš radostné perspektivy. Už jen proto, že nahradit intimní blízkost partnerů a zdravý sex pipetou a zkumavkou je tak trochu smutná představa.