Unikátní výzkum: Speciální kamera zachytila úchvatné snímky Antarktidy očima velryby

Vědci se díky novému výzkumu dozvěděli mnohem více o životě těchto krásných tvorů
Loading...
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
18. října 2017 11:07 / Shutterstock
  1   0
Vědeckému týmu, který provádí řadu výzkumů velryb v oblasti Antarktidy, se podařil jedinečný kousek! dokázali umístit kameru na hřbet čtyřiceti tunového keporkaka a získali úžasný vědecký materiál.

Vědeckému týmu se podařilo v rámci dlouholetého výzkumu natočit unikátní záběry z velrybí perspektivy, ze kterých se doslova tají dech. Kameru umístil jeden z pracovníků na hřbet obrovského keporkaka a ten celý vědecký tým obdařil dosud nevídaným vědeckým materiálem.

Díky tomuto výzkumu měli vědci možnost nahlédnout do života záhadných tvorů opět o něco blíže. Kamera s vysokým rozlišením totiž zachytila několik hodin velrybího života a také krásné prostředí ve kterém žijí.

Díky záběrům výzkumníci například zjistili, že keporkak se za potravou vydává do mnohem větších hloubek, než se doposud domnívali. Dalším důležitým objevem je možnost, že svůj dýchací otvor tito tvorové využívají pravděpodobně i k rozbíjení ledu. Keporkak nejspíše vypouští velké množství vzduchu, které je schopno roztrhnout ledy zmrzlého moře.

Keporkak je tajemný tvor, který pro mnohé představuje symbol naprosté svobody a elegance. Tento druh velryb je také známý svým zpěvem, který je pod hladinou slyšet desítky kilometrů daleko.

Neméně zajímavé jsou také jeho akrobatické výskoky z vody a mávání dlouhými ploutvemi. U tohoto velmi inteligentního druhu velryby vědci také pozorovali jisté známky sociálního chování. Keporkakové se pokoušeli překazit lov kosatek, aby ochránili jiný druh velryb.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Jak vyměnit chladicí kapalinu, aby se vaše auto nepřehřívalo

Dům a zahrada

Jak správně usušit vlastní květiny na domácí květinový čaj

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Zavřít reklamu