Největší poklady, které nikdy nebyly nalezeny!

 Záhady a tajemství 
11. října 2017 10:00 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
Největší ukradený poklad z druhé světové války byla Jantarová místnost Internet
Během historie lidstva, bylo ukradeno, nebo zmizelo mnoho pokladů obrovské hodnoty. Většina těchto pokladů zmizela především během válek nebo katastrof. Některé se postupem času objevily, mnoho z nich se však dodnes nenašlo.

Zde je přehled těch největších pokladů, o kterých se dá předpokládat, že jsou navždy ztraceny nebo byly zničeny.

Jantarová místnost

Tato drahými kameny vykládaná místnost byla vybudována během 18.století v Carskoje nedaleko Petrohradu a umístěna do Kateřinského paláce. Místnost nevyčíslitelné hodnoty obsahovala zlacené mozaiky, zrcadla a řezbářské práce spolu s panely zhotovenými ze 450 kg jantaru.

V roce 1941, během 2. světové války, bylo město Carskoje Selo dobito německou armádou. Celá místnost byla rozebrána včetně jantarových panelů a vzácných řezbářských prací. Ukradené dílo bylo později převezeno do Německa. Od té doby jej už nikdo neviděl a je pravděpodobné, že bylo ještě během války zničeno. Znovu vytvořená jantarová místnost je dnes k vidění na svém původním místě v Kateřinském paláci.

Menkaurův sarkofág

Pyramida egyptského faraóna Menaura je nejmenší ze tří pyramid, které byly postaveny v Gíze před 4500 lety. Ve třicátých letech dvacátého století anglický vojenský důstojník Howard Vyse prováděl průzkum těchto pyramid. Bylo o něm známo, že používal velice nevybíravé praktiky pro odstraňování překážek uvnitř těchto vzácných staveb, například v podobě výbušnin a jiných destruktivních zařízení.

Mezi jeho mnohými objevy v Gíze byl také zdobený sarkofág, který ukradl v Menkaurově pyramidě. Následně se ho Vyse v roce 1838 pokusil dopravit do Anglie na palubě obchodní lodi Beatrice, která se během své cesty potopila a s ní i vzácný sarkofág. Pokud bude tato loď někdy nalezena, sarkofág může být stále ukryt na dně moře.

Irské korunovační klenoty

Královské klenoty byly ukradeny v roce 1907 z hradu v irském Dublinu. Předměty nevyčíslitelné hodnoty obsahovaly hvězdu Řádu svatého Patrika vykládanou drahokamy, diamantovou brož a pět zlatých límců.

Klenoty byly vyrobeny z 394 kamenů převzatých z klenotů královny Charlotty a obsahovaly také drahokamy od sultána z Turecka. Kdo klenoty ukradl a co se s nimi stalo, zůstává navěky záhadou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...