Netušené léčebné účinky vzácného stromu. Nový lék proti zhoubným nádorům?

Ovoce acai roste v povodí řeky Amazonky a je označováno za superpotravinu
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Věda a Výzkum 
24. srpna 2018 13:42 / Shutterstock
  1   0
Příroda je mocná čarodějka. Dokáže zahnat mnohé nemoci, aniž bychom museli své tělo živit chemickými škodlivinami. Víte, jaké zázraky nám poskytuje v podobě bobulovitého ovoce? Přinášíme velmi zajímavé informace.

Silné antioxidanty v obsažené v bobulovitém ovoci prospívají srdci, cévám, mozkové činnosti a působí preventivně proti rakovině. Nejúčinnější jsou v tomto směru bobule modrofialové a červené barvy. Sem patří například borůvky, brusinky, bezinky, maliny, černý rybíz, červené hroznové víno.

Ten pravý poklad z lékárničky samotné Matky přírody se ale ukrývá v plodech australského stromu Blushwood a v bobulích amazonské palmy Acai. Výzkumem protirakovinných účinků jejich plodů se zabývá tým doktora Glen Boyle z QIMR Berghofer Medical Research Institute.

Jeho tým vyvinul experimentální lék ze semen bobulí Blushwood s názvem EBC-46. Svými pokusy prokázal, že po aplikaci léku přímo do postiženého místa, konkrétně kožního melanomu, mizí nádor do 48 hodin bez nutnosti chirurgického zákroku či chemoterapie, a to většinou pouze po jediné injekci.

Doktor Boyle popsal, že lék funguje tak, že „zabíjí rakovinné buňky tím, že zamezí přístupu krve do nádoru a aktivuje imunitní systém těla, který poté nádor sám odstraní.“ Upozornil ale, že tato léčba je vhodná pouze pro nádory přístupné lokální aplikaci léku. Neléčí již vzniklé metastázy. V současnosti pokračuje lékařský výzkum testy na dobrovolnících. Víte, jak dlouho provází lidstvo rakovina? Tématu jsme se věnovali v jiném článku.

Tmavě fialové plody palmy acai se sbírají v povodí Amazonky. Tyto bobule podobné borůvkám obsahují silné polyfenolické antokyany. Mají mnohem vyšší ORAC skóre (Oxygen Radical Absorbance Capacity) než jiné testované ovoce. Studie University of Florida z roku 2006 prokázala 86% úspěšnost při léčbě leukemie použitím extraktu z bobulí Acai, a to již v průběhu 24 hodin.

Antioxidanty v ovoci acai mají velký vliv na snížení oxidačního stresu a pomáhají imunitnímu systému zvýšit obranyschopnost proti mikroorganismům. Polysacharid arabinogalaktan stimuluje aktivitu T-buněk a pomáhá organismu v boji proti infekcím.

Erik Toman | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu