V řece Hudson byla spatřena obrovská velryba. Lodě musely ubrat plyn

V řece Hudson se objevila velryba, která zde lovila ryby
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
19. prosince 2020 10:00 / Wikimedia Commons / www.elbpresse.de / CC BY-SA 4.0
  0   0
V New Yourku na řece Hudson byl spatřen obrovský keporkak, který se sem zatoulal z moře. Tato velryba byla mnoha svědky spatřena poblíž Midtownu na Manhattanu. Biologové se domnívají, že keporkaky a jiné velryby do New Yorku láká množství drobných ryb, které se v řece nacházejí.

V řece Hudson poblíž Midtownu na Manhattanu byl spatřen obrovský keporkak, který se několikrát vyonořil z vody. Není to poprvé, co se objevila svědectví o přítomnosti velryby v řece uprostřed New Yorku. 

Vědci se domnívají, že velryby jsou do metropole přitahovány velkým množstvím menších ryb, které jsou pro ně vítanou potravou. Tým biologů z neziskové výzkumné organizace Gotham Whale velrybu označila jako NYC0089 a její pohyb chce dále monitorovat.

Zpomalení dopravy

Vedoucí organizace Danielle Brown také vyzvala kapitány lodí, které oblastí proplouvali, k opatrnosti a zpomalení plavidel. Chtěla tak předejí kolizi velryby s některou z lodí, nebo jejímu zranění lodním šroubem. Velryba byla spatřena u mola s číslem 84, které se nachází v blízkosti Intrepid Sea, Air & Space Museum.

Organizace Gotham Whale poté poděkovala na svém Twitteru všem, kteří nahlásili přítomnost velryby. Mezi takovými lidmi bylo například několik kapitánů, kteří shodně uvedli, že v posledních letech došlo k obrovskému nárůstu počtu velryb pozorovaných ve vodách Hudsonu.

Drobné rybky

Keporkaky a ostatní velryby do města přitahuje potrava. Keporkak je obrovský mořský savec, který dosahuje obvykle délky 14–15 metrů a hmotnosti přes 25 tun. Má extrémně dlouhé bíle zbarvené prsní ploutve. Tento mořský kolos se živí krilem a malými rybami, kterých je v řece Hudson velké množství. Dále čtěte: (Velryby mají nejvýživnější mléko ze všech savců. Vědcům se podařilo nafilmovat mládě během krmení).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Americké letectvo udělalo zásadní krok směrem k budoucnosti. Umělá inteligence poprvé sama letěla bojovým...

Dům a zahrada

Ochraňte rostliny před mšicemi. Zlikvidujte škůdce přírodní cestou

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu