V Řecku byly objeveny tisíce let staré hroby. Vědci v nich našli zlaté šperky

Letecké záběry z místa ukazují obě nalezené hrobky
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
20. prosince 2019 19:19 / Internet
  41   2
Archeologové v Řecku objevili několik královských hrobek, jejichž stáří odhadují nejméně na 3 500 let. Starověké hroby byly objeveny poblíž města Pylos v jihozápadní části řeckého poloostrova Peloponés. Při pozdějším průzkumu hrobek bylo objeveno několik vzácných zlatých šperků.

Archeologové odkryli na řeckém polooostrově Peloponés dvě královské hrobky staré nejméně 3 500 let. Uvnitř starověkých hrobů bylo kromě různých artefaktů objeveno také několik zlatých šperků obrovské hodnoty.

Objev vědci uskutečnili v blízkosti palácového komplexu z mykénského období z konce doby bronzové. Na objevu se zasloužili především archeologové z USA, kteří rovněž zveřejnili letecké záběry z místa nálezu, na kterém jsou hrobky dobře viditelné.

Obě hrobky našli v blízkosti Nestorova paláce, který popisoval i řecký básník Homér v eposu Ilias a Odysea. Větší hrobka má průměř okolo dvanácti metrů a její kamenné stěny se zachovaly až do výšky 4 metrů, tedy přibližně poloviny jejich původní výšky. Druhá hrobka je menší a zbytky jejích stěn dosahují pouze do výšky dvou metrů.

Podle datovacích metod obě hrobky vznikly dříve než samotný Nestorův palác. Obě hrobky byly bohužel z velké části vykradeny, ale díky zhroucení stropů až v pozdějším období se vykradači hrobek nedostali ke všem artefaktům.

Archeologové díky tomu objevili množství cenných předmětů včetně pečetního prstenu s vyobrazením býků a obilných klasů či zlatého amuletu s egyptskou bohyní Hathor. Mezi nálezy bylo také několik zlatých šperků obrovské hodnoty. Dále čtěte: (Archeologové odkryli děsivý hrob. Několik malých dětí tam bylo pohřbeno neobvyklým způsobem).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Zavřít reklamu