V řece Hudson byla spatřena obrovská velryba. Lodě musely ubrat plyn

 Země a Příroda 
19. prosince 2020 10:00 / Lukáš Bauer
  0
📷
3 fotografie v galerii
V řece Hudson se objevila velryba, která zde lovila ryby Wikimedia Commons / www.elbpresse.de / CC BY-SA 4.0
V New Yourku na řece Hudson byl spatřen obrovský keporkak, který se sem zatoulal z moře. Tato velryba byla mnoha svědky spatřena poblíž Midtownu na Manhattanu. Biologové se domnívají, že keporkaky a jiné velryby do New Yorku láká množství drobných ryb, které se v řece nacházejí.

V řece Hudson poblíž Midtownu na Manhattanu byl spatřen obrovský keporkak, který se několikrát vyonořil z vody. Není to poprvé, co se objevila svědectví o přítomnosti velryby v řece uprostřed New Yorku. 

Vědci se domnívají, že velryby jsou do metropole přitahovány velkým množstvím menších ryb, které jsou pro ně vítanou potravou. Tým biologů z neziskové výzkumné organizace Gotham Whale velrybu označila jako NYC0089 a její pohyb chce dále monitorovat.

Zpomalení dopravy

Vedoucí organizace Danielle Brown také vyzvala kapitány lodí, které oblastí proplouvali, k opatrnosti a zpomalení plavidel. Chtěla tak předejí kolizi velryby s některou z lodí, nebo jejímu zranění lodním šroubem. Velryba byla spatřena u mola s číslem 84, které se nachází v blízkosti Intrepid Sea, Air & Space Museum.

Organizace Gotham Whale poté poděkovala na svém Twitteru všem, kteří nahlásili přítomnost velryby. Mezi takovými lidmi bylo například několik kapitánů, kteří shodně uvedli, že v posledních letech došlo k obrovskému nárůstu počtu velryb pozorovaných ve vodách Hudsonu.

Drobné rybky

Keporkaky a ostatní velryby do města přitahuje potrava. Keporkak je obrovský mořský savec, který dosahuje obvykle délky 14–15 metrů a hmotnosti přes 25 tun. Má extrémně dlouhé bíle zbarvené prsní ploutve. Tento mořský kolos se živí krilem a malými rybami, kterých je v řece Hudson velké množství. Dále čtěte: (Velryby mají nejvýživnější mléko ze všech savců. Vědcům se podařilo nafilmovat mládě během krmení).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Gwyneth Paltrow na své 50. narozeniny pózovala nahá. Své křivky zahalila pouze do zlaté barvy

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...