V řece Hudson byla spatřena obrovská velryba. Lodě musely ubrat plyn

 Země a Příroda 
19. prosince 2020 10:00 / Lukáš Bauer
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
V řece Hudson se objevila velryba, která zde lovila ryby Wikimedia Commons / www.elbpresse.de / CC BY-SA 4.0
V New Yourku na řece Hudson byl spatřen obrovský keporkak, který se sem zatoulal z moře. Tato velryba byla mnoha svědky spatřena poblíž Midtownu na Manhattanu. Biologové se domnívají, že keporkaky a jiné velryby do New Yorku láká množství drobných ryb, které se v řece nacházejí.

V řece Hudson poblíž Midtownu na Manhattanu byl spatřen obrovský keporkak, který se několikrát vyonořil z vody. Není to poprvé, co se objevila svědectví o přítomnosti velryby v řece uprostřed New Yorku. 

Vědci se domnívají, že velryby jsou do metropole přitahovány velkým množstvím menších ryb, které jsou pro ně vítanou potravou. Tým biologů z neziskové výzkumné organizace Gotham Whale velrybu označila jako NYC0089 a její pohyb chce dále monitorovat.

Zpomalení dopravy

Vedoucí organizace Danielle Brown také vyzvala kapitány lodí, které oblastí proplouvali, k opatrnosti a zpomalení plavidel. Chtěla tak předejí kolizi velryby s některou z lodí, nebo jejímu zranění lodním šroubem. Velryba byla spatřena u mola s číslem 84, které se nachází v blízkosti Intrepid Sea, Air & Space Museum.

Organizace Gotham Whale poté poděkovala na svém Twitteru všem, kteří nahlásili přítomnost velryby. Mezi takovými lidmi bylo například několik kapitánů, kteří shodně uvedli, že v posledních letech došlo k obrovskému nárůstu počtu velryb pozorovaných ve vodách Hudsonu.

Drobné rybky

Keporkaky a ostatní velryby do města přitahuje potrava. Keporkak je obrovský mořský savec, který dosahuje obvykle délky 14–15 metrů a hmotnosti přes 25 tun. Má extrémně dlouhé bíle zbarvené prsní ploutve. Tento mořský kolos se živí krilem a malými rybami, kterých je v řece Hudson velké množství. Dále čtěte: (Velryby mají nejvýživnější mléko ze všech savců. Vědcům se podařilo nafilmovat mládě během krmení).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu