Vědci rozluštili další tajemství prastarého Stonehenge
Díky vzorkům kostí lidí z mladší doby kamenné vědci dokázali určit, odkud přišli stavitelé Stonehenge. Tato prastará památka fascinuje vědce již desítky let a stále přináší nové a nové objevy.
Podle nového výzkumu londýnských vědců se ukázalo, že tito neolitičtí lidé pocházejí z oblasti Anatolie, což je západní část dnešního Turecka. Tyto kmeny se vydaly na dalekou cestu přes Středozemní moře a Pyreneje, odkud se kolem roku 4000 před naším letopočtem dostaly až do Anglie.
Migrace těchto kmenů byla součástí velké expanze obyvatel na britských ostrovech, která odstartovala kolem roku 6000 před naším letopočtem. Tito lidé s sebou také poprvé do Evropy přinesli pravé zemědělství. Některé skupiny zemědělců se do Evropy dostaly také podél Dunaje.
Kromě samotného zemědělství přinesli tito lidé také velké množství zkušeností z oblasti kultury. Díky tomu na území dnešní Británie vznikla celá řada starobylých památek, jako je například megalitická stavba Stonehenge.
Původní obyvatelé britských ostrovů byli převážně sběrači a jak naznačují výzkumy, skupina nově příchozích i původních obyvatel žila odděleně a nedocházelo mezi nimi ke křížení. Postupem času bylo původní obyvatelstvo téměř zcela nahrazeno novými kmeny pocházejícími z dnešní oblasti Turecka. Dále čtěte: (V Anglii byly objeveny desítky těl neolitických obětí tajemných rituálů).