Všechno je jinak. Vědec postavil všechny výzkumy kolem koronaviru na hlavu

 Věda a Výzkum 
19. dubna 2020 15:09 / Erik Toman
  0
📷
5 fotografií v galerii
Vědec tvrdí, Covid-19 dosahuje vrcholu po přibližně 40 dnech Pixabay
Nezáleží podle něj na místě výskytu, ani vládních opatřeních. Covid-19 dosahuje vrcholu po přibližně 40 dnech a docela zmizí po 70 dnech. Takovou, poněkud překvapivou teorii, razí izraelský vědec a bývalý politik Jicchak Ben Jisrael.

Tato slova o pandemii koronaviru pronesl profesor Ben Jisrael v pondělním vysílání izraelské televizní stanice Israel’s Channel 12. Svůj výrok podložil výzkumem, který provedl se svým kolegou na univerzitě v Tel Avivu. Ze závěrů má vyplývat, že mezi výskytem a úbytkem případů nákazy po celém světě existuje určitý vzorec.
A podle matematika „čísla hovoří sama za sebe”. Jako příklad uvedl poměrně benevolentní opatření v zemích jako Švédsko či Singapur.

Podle matematika je v pořádku dodržovat některá opatření, jako například sociální odstup, ekonomické omezování zemí však podle něj nedává smysl. Poznamenal, že v Izraeli denně zemře zhruba 140 lidí, a uvedl, že v souvislosti s nákazou novým koronavirem přibydou pouze jedna či dvě oběti denně. Kvůli vládním opatřením podle Ben Jisraela však země zaznamená velmi citelný ekonomický propad.

Poukazuje třeba na New York, kde po 40 dnech začaly klesat počty nakažených. New York ve středu skutečně oznámil znatelný pokles hospitalizací a méně pacientů odkázaných na ventilátory. Vysvětlení Jisrael našel i pro situaci v zemích, jako je například Itálie, kde pandemie udeřila velmi silně. Itálie hlásí pokles nakažených za měsíc.

Otázkou zůstává, zda za obrovská čísla zemřelých  v Itálii a New Yorku spíše nemohou nesprávně vedené statistiky ve smyslu „za všechny mrtvé může COVID, i když se to v mnohých případech nezakládá na pravdě“?

V mnoha zemích je nařízeno zapisovat na seznamy obětí COVID-19 každého, u něhož byl virus v okamžiku úmrtí zjištěn, jakkoli ten člověk mohl zemřít na úplně jinou nemoc. Skutečných obětí koronaviru tak může být výrazně méně, a to možná i řádově. V Itálii výslovně platí, že se vůbec nezkoumá na co člověk skutečně zemřel – jakmile vyjde pozitivní test RT-PCR, je vykázán jako „oběť COVID“, i kdyby zemřel na rakovinu, srdeční selhání, mozkovou příhodu či jiné onemocnění.

V USA podle údajů ze statistik CDC zemřelo v loňském roce na obyčejnou chřipku přes 80.000 Američanů. Záleželo ale na pitevní zprávě a je téměř jisté, že koroner důsledně nezkoumal, jaká byla přesně kauzalita úmrtí u seniora či jiné osoby z černošského ghetta nebo „trailer parku“. V USA totiž kolem 20 milionů chudých Američanů celoročně žije v karavanech, jejichž čtvrti tvoří sociálně vyloučené lokality bez přístupu k alespoň základní lékařské péči.

Jenže s COVID-19 najednou přišla radikální změna. Trump prosadil zákon, díky kterému se i nepojištění mohou nechat zdarma testovat na COVID-19 a pozitivně testovaní na COVID-19 pak následně mohou být hospitalizováni, a to za určitých okolností dokonce zdarma v rámci Medicaid.

Přidejte k tomu masivní mediální hysterii, a výsledný efekt je stejný jako v Itálii. I v New Yorku do nemocnic najednou zamířili všichni chudí, staří či sociálně vyloučení, kteří by v předchozích letech zemřeli právě na zmíněnou chřipku nebo i jiné nemoci zcela bez povšimnutí mimo lékařskou péči a hospitelizace ve zdravotních zařízeních. A právě toto bylo jedním z důvodů přeplněných nemocnic a druhotně i obrovského nárůstu úmrtí přisuzovaných COVIDU-19. Virus je nevyzpytatelný. Chová se jinak, než vědci předpokládali.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...