Malý chlapec objevil v Německu vzácný středověký poklad. Má obrovskou hodnotu

Poklad obsahoval také velké množství vzácných mincí
 Objevy 
17. dubna 2018 10:55 / Internet
  0   0
Rozsáhlý stříbrný poklad, který tvořily stovky kusů tisíce let starých mincí, šperky v podobě prstenů a náramků, objevil 13letý chlapec a jeho učitel na německém ostrově Ruegen v Baltském moři. Vzácný nález se datuje do období dánského krále Heralda I.

Vše začalo tím, že dva amatérští archeologové v lednu objevili malou stříbrnou minci, jedním z nich byl třináctiletý chlapec. Objev se uskutečnil na poli v blízkosti obce Schaprode, kam se také po oznámení objevu vydali profesionální archeologové.

Odborníci díky zkušenostem a pokročilým technologiím již odhalili celý stříbrný poklad. „Je to největší objev těchto mincí v jihovýchodním regionu Baltského moře,“ uvedli archeologové ve zprávě.

Oba amatérští archeologové byli úřady požádáni, aby si přesné místo objevu nechali pro sebe, aby poskytli odborníkům čas na plánování výkopu a byli pozváni k účasti na obnově.

Jeden z objevitelů Rene Schöen uvedl, že spolu s třináctiletým Lucem Malaschnitschenkem použili na poli u Schaprode detektory kovů. Díky detektoru našli malou kovovou destičku, kterou původně považovali za odpadky. Teprve při bližším ohledání a očištění nálezu pochopili, že se jedná o něco mnohem cennějšího.

Archeologové určili, že asi 100 stříbrných mincí pochází pravděpodobně z vlády Heralda I., který žil v 10. století a zavedl do Dánska křesťanství. Byl jedním z posledních vikingských králů dnešního Dánska, severního Německa, jižního Švédska a některých částí Norska.

Archeologové stále objevují nové historické nálezy ať už v podobě ostatků, pokladů, nebo zřícenin budov ukrytých pod zemí. Existuje ale také spousta pokladů, které byly objeveny a následně ukradeny nebo ztraceny jako například jantarová místnost v Rusku (čtěte: Největší poklady, které nikdy nebyly nalezeny).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Šance na rychlejší internet se jmenuje 5G

Dům a zahrada

Zvládáte komunikaci s kočkou? Když víte, jak na to, je to hračka

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu