Malý chlapec objevil v Německu vzácný středověký poklad. Má obrovskou hodnotu

Poklad obsahoval také velké množství vzácných mincí
 Objevy 
17. dubna 2018 10:55 / Internet
  0   0
Rozsáhlý stříbrný poklad, který tvořily stovky kusů tisíce let starých mincí, šperky v podobě prstenů a náramků, objevil 13letý chlapec a jeho učitel na německém ostrově Ruegen v Baltském moři. Vzácný nález se datuje do období dánského krále Heralda I.

Vše začalo tím, že dva amatérští archeologové v lednu objevili malou stříbrnou minci, jedním z nich byl třináctiletý chlapec. Objev se uskutečnil na poli v blízkosti obce Schaprode, kam se také po oznámení objevu vydali profesionální archeologové.

Odborníci díky zkušenostem a pokročilým technologiím již odhalili celý stříbrný poklad. „Je to největší objev těchto mincí v jihovýchodním regionu Baltského moře,“ uvedli archeologové ve zprávě.

Oba amatérští archeologové byli úřady požádáni, aby si přesné místo objevu nechali pro sebe, aby poskytli odborníkům čas na plánování výkopu a byli pozváni k účasti na obnově.

Jeden z objevitelů Rene Schöen uvedl, že spolu s třináctiletým Lucem Malaschnitschenkem použili na poli u Schaprode detektory kovů. Díky detektoru našli malou kovovou destičku, kterou původně považovali za odpadky. Teprve při bližším ohledání a očištění nálezu pochopili, že se jedná o něco mnohem cennějšího.

Archeologové určili, že asi 100 stříbrných mincí pochází pravděpodobně z vlády Heralda I., který žil v 10. století a zavedl do Dánska křesťanství. Byl jedním z posledních vikingských králů dnešního Dánska, severního Německa, jižního Švédska a některých částí Norska.

Archeologové stále objevují nové historické nálezy ať už v podobě ostatků, pokladů, nebo zřícenin budov ukrytých pod zemí. Existuje ale také spousta pokladů, které byly objeveny a následně ukradeny nebo ztraceny jako například jantarová místnost v Rusku (čtěte: Největší poklady, které nikdy nebyly nalezeny).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Speciální program na sociálních sítích odhaluje pornoherečky

Dům a zahrada

Dejte povadlému ovoci či zelenině ještě šanci. I z těchto potravin lze vytvořit delikatesy

Cestování

Tajemná atmosféra, spalující vedro i sníh: To jsou nejzvláštnější pouště na naší planetě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu