NASA chystá velice zajímavý experiment. Nyní hledá vhodné uchazeče

NASA plánuje zajímavý experiment v rámci nadcházející mise na Měsíc
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Věda a Výzkum 
27. května 2020 08:17 / NASA
  9   2
Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA) v současné době hledá kandidáty na velice zajímavý experiment, který bude součástí příprav na plánované mise na Měsíc a později na Mars. Výzkum bude zaměřen na život a chování lidí v naprosté a dlouhodobé izolaci.

NASA již delší dobu plánuje vyslání svých astronautů na Měsíc a také na Mars. Těmto očekávaným misím však předchází spousta experimentů a vývoj mnoha nových technologií. Nyní NASA hledá účastníky velice zajímavého testu, během kterého chtějí vědci zkoumat lidské chování v dlouhodobé izolaci.

Účastníci se mohou v rámci nové studie těšit na omezení volného pohybu a vliv izolace v rámci simulované vesmírné mise. Celá studie bude trvat celkem osm měsíců a bude realizována v jedné z moskevských laboratoří. 

Experiment není pro každého

Studie se však nemůže zúčastnit zdaleka každý, protože NASA hledá uchazeče ve věku 30 až 55 let, kteří mají perfektní zdravotní stav a mluví plynule anglicky a rusky. Všichni účastníci musejí mít absolvovanou vysokou školu nebo odborný výcvik vojenského důstojníka.

Podle množství přihlášených účastníků bude NASA později možná zvažovat také příjímání lidí pouze s bakalářským titulem, nebo různými kvalifikacemi z oblasti armády. Všichni lidé, kteří výzkum absolvují, dostanou samozřejmě finanční náhrady.

Izolace v kovovém krytu

Nová studie vychází z již v minulosti realizovaného výzkumu SIRIUS-19. Tohoto zvláštního experimentu se zúčastnila dvojice Američanů a čtyři Rusové, kteří dlouhou dobu pobývali v kovovém obydlí, které připomínalo prostory kosmické lodi.

NASA doufá, že těmito misemi lépe pochopí, jak dlouhé vesmírné lety, dlouhodobá izolace a omezený pohyb ovlivní astronauty během nadcházejících misí z programu Artemis, a dovede ji ke zlepšení jejich zdraví a výkonu. V rámci programu Artemis plánuje NASA opět vyslat lidi na Měsíc nejpozději v roce 2024. Dále čtěte: (NASA vyslala zpět do vesmíru záhadný raketoplán. Bude plnit utajené mise).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Témata: NASA, mise, experiment, izolace
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu