Vědci rozluštili záhadu kolem podivných kamenů objevených v Kanadě!

Objev záhadných kamenů učinili studenti vysoké škole v jednom z kanadských parků
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Záhady a tajemství 
25. září 2017 10:05 / Internet
  3   0
Vše začalo během výzkumu vysokoškolských studentů, kteří mapovali krajinu podobné té, která je na Marsu. Během bádání však objevili velmi podivné kusy hornin. Nyní bylo potvrzeno, že se jedná o rozsáhlé množství fosilií velkého dinosaura.

Studenti univerzitního týmu Saskatchewan Space Design Team narazili v kanadské Albertě na podivné kusy horniny při hledání vhodného místa pro pořádání soutěže v robotice. Studenti hledali terén, který se co nejvíce podobá krajině na Marsu, protože předmětem soutěže mělo být také testování kosmických vozítek.

Pozornost členů týmu však vzbudil nález podivně vypadajících kusů hornin, které jako by vůbec nepatřily do prostředí, ve kterém se nachází. Nyní po několika týdnech zkoumání vědci mohou s jistotou říci, že se jedná o fosilie dinosaura.

„Nejprve jsme našli skálu připomínající obrovskou kost, která byla uložena ve skále nezvyklým způsobem. Hned od počátku bylo jasné, že tento kus horniny je jiný než okolní skála, “ uvedl jeden z členů týmu.

Na místo byli proto povolání paleontologové, kteří po několika týdnech zkoumání oficiálně potvrdili, že se jedná o zkamenělé pozůstatky dinosaura. V současné době provádí průzkum blízkého okolí, aby mohli zmapovat celkový rozsah naleziště. Kosti ještě nebyly sice ze země vykopány, ale odborníci se podle fotografií z místa domnívají, že by se mohlo jednat o pozůstatky hadrosaura.

Objev tak stále může představovat pouze špičku ledovce a není vyloučeno, že na místě bude nalezeno fosilií více. Na ohledání celé lokality si musíme však ještě několik měsíců počkat. Fotografie z místa nálezu si můžete prohlédnout v galerii.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Klasické elektromobily možná nebudou cestou do budoucnosti

Dům a zahrada

Důvody, proč někteří psi štěkají příliš často

Cestování

Božsky krásná místa v Itálii, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Zavřít reklamu