V Severní Karolíně vylovili z moře rybu s lidskými zuby. Vypadá to neuvěřitelně, ale je skutečná a její zuby také

Nejedná se ale o žádnou anomálii
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Země a Příroda 
07. září 2021 17:27 / Virginia Institute of Marine Science
  0   0
Vypadá to poměrně hrůzostrašně. Ryba, která má skutečně lidské zuby, jež byla z moře vylovena na pobřeží Atlantiku. A navíc nejde o žádnou fake news. Tahle ryba je skutečná a její zuby také.

Rybáře na Jennette's Pier v Severní Karolíně ale jejich úlovek dost překvapil. Ještě totiž nic takového na vlastní oči neviděli. Přitom je ale tento podivný druh ryby dobře známý.

Ryba žije u břehů Atlantiku běžně

Její odborný název je Archosargus probatocephalus, jinak také Mořan pruhovaný nebo odsouzená ryba, to kvůli tmavým pruhům na jejím šedém těle připomínající stereotypní vězeňskou kombinézu. Ryba s lidskými zuby se běžně vyskytuje u pobřeží Atlantiku, a to dokonce od New Yorku až po Brazílii. Dorůstá až do délky 91 centimetrů a pochutnává si na ústřicích, škeblích či korýších. A na to potřebuje pořádné zuby.

Dospělá ryba má typicky tři řady molárů v horní čelisti a dvě řady v dolní čelisti, přičemž nejvíce se lidským zubům podobají její řezáky, tedy přední zuby. Všechny tyto zuby se postupně vyvíjejí po celý život ryby. Na fotografii sdílené od Jennette's Pier jsou vidět dvě nové řady molárů, které se vyvíjejí v zadní části dolní čelisti ryby.

Ryba s lidskými zuby lidi nekouše

Podle Davida Catania, manažera sbírek ichtyologie Kalifornské akademie věd, ale tato strašidelně vypadající ryba lidi nenapadá. Je to vlastně úplně naopak. Přestože rybáři z  Jennette's Pier byli svým úlovkem překvapeni, jinde jsou na lov těchto ryb docela zvyklí.

Takže pokud se někdy budete koupat v Atlantiku v oblastech, kde se ryba s lidskými zuby vyskytuje, a něco vás pod vodou kousne, tato podivná ryba to rozhodně nebude. Dále čtěte: Stromy přitahují déšť. Proč tomu tak je, vědci přesně nevědí, ale chtějí pomocí stromů řešit výskyt srážek v Evropě.

Zdroj: Maryland.govLive Science.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Zavřít reklamu