Největší poklady, které nikdy nebyly nalezeny!

Největší ukradený poklad z druhé světové války byla Jantarová místnost
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Záhady a tajemství 
11. října 2017 10:00 / Internet
  0   0
Během historie lidstva, bylo ukradeno, nebo zmizelo mnoho pokladů obrovské hodnoty. Většina těchto pokladů zmizela především během válek nebo katastrof. Některé se postupem času objevily, mnoho z nich se však dodnes nenašlo.

Zde je přehled těch největších pokladů, o kterých se dá předpokládat, že jsou navždy ztraceny nebo byly zničeny.

Jantarová místnost

Tato drahými kameny vykládaná místnost byla vybudována během 18.století v Carskoje nedaleko Petrohradu a umístěna do Kateřinského paláce. Místnost nevyčíslitelné hodnoty obsahovala zlacené mozaiky, zrcadla a řezbářské práce spolu s panely zhotovenými ze 450 kg jantaru.

V roce 1941, během 2. světové války, bylo město Carskoje Selo dobito německou armádou. Celá místnost byla rozebrána včetně jantarových panelů a vzácných řezbářských prací. Ukradené dílo bylo později převezeno do Německa. Od té doby jej už nikdo neviděl a je pravděpodobné, že bylo ještě během války zničeno. Znovu vytvořená jantarová místnost je dnes k vidění na svém původním místě v Kateřinském paláci.

Menkaurův sarkofág

Pyramida egyptského faraóna Menaura je nejmenší ze tří pyramid, které byly postaveny v Gíze před 4500 lety. Ve třicátých letech dvacátého století anglický vojenský důstojník Howard Vyse prováděl průzkum těchto pyramid. Bylo o něm známo, že používal velice nevybíravé praktiky pro odstraňování překážek uvnitř těchto vzácných staveb, například v podobě výbušnin a jiných destruktivních zařízení.

Mezi jeho mnohými objevy v Gíze byl také zdobený sarkofág, který ukradl v Menkaurově pyramidě. Následně se ho Vyse v roce 1838 pokusil dopravit do Anglie na palubě obchodní lodi Beatrice, která se během své cesty potopila a s ní i vzácný sarkofág. Pokud bude tato loď někdy nalezena, sarkofág může být stále ukryt na dně moře.

Irské korunovační klenoty

Královské klenoty byly ukradeny v roce 1907 z hradu v irském Dublinu. Předměty nevyčíslitelné hodnoty obsahovaly hvězdu Řádu svatého Patrika vykládanou drahokamy, diamantovou brož a pět zlatých límců.

Klenoty byly vyrobeny z 394 kamenů převzatých z klenotů královny Charlotty a obsahovaly také drahokamy od sultána z Turecka. Kdo klenoty ukradl a co se s nimi stalo, zůstává navěky záhadou.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu