Záhady, které lidstvo nerozluštilo už desítky let

Nevysvětlitelné záhady doprovází lidstvo od úsvitu dějin
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Záhady a tajemství 
26. září 2017 09:05 / Shutterstock.com
  0   0
I když by se zdálo, že v dnešních dnech věda, technologie a rozum triumfuje, jsou určité věci a místa, jenž nedávají smysl, či jsou zcela šílené až ujeté, ať již na ně bereme lidské měřítko, jaké chceme, popřípadě byly vytvořeny takovým géniem, že si jeho velikost běžný člověk ani neumí představit.

1. Jen lidmi slyšitelný hluk ve městě Taos

Město Taos je v Novém Mexiku a jak vám odpřisáhne každý návštěvník (a jak se koneckonců můžete sami přesvědčit v rámci své letošní dovolené), kdesi na horizontu je zde stále slyšet jakýsi hluk připomínající vzdálený dieslový motor. I když jej ale uslyšíte svýma ušima, technika jej neregistruje. Záhada nazvaná „Taos Hum“ tak dodnes odolává rozlousknutí.

2. Voynichův rukopis

Záhadná ilustrovaná kniha, jenž je napsaná v neznámém jazyce i písmu. Podle radiokarbonového datování spadá někam mezi 1404-1438 léta a je pojmenovaná po jednom svém posledním majiteli (dnes patří univerzitě v Yale). Kniha má část botanickou, astronomickou, biologickou, kosmologickou a farmakologickou, ovšem i když moderní analýzy naznačují, že jde o neznámý jazyk, jenž má podobnost prakticky se všemi jinými (něco z latinky, něco v jazycích semitských, …), tak či tak, ani dodnes nikdo vůbec netuší, o co opravdu jde. Je dost možné, že jde o osobní jazyk uměle vytvořený nějakým hyper-inteligentním tvorem (viz dnes esperanto či Tolkien a elfština).

3. Jack Rozparovač

Co se týče Londýna a 19. století, pak bychom jen těžko hledali větší symbol děsu a hrůzy, nežli je legendární Jack Rozparovač. Jeho výskyt v nesčetných hrách, filmech a seriálech to jen potvrzuje. Prý zabil na 11 žen, ale nikdy nebyl opravdu identifikován. Většina žen mezi oběťmi byly prostitutky, jejichž těla byla zmrzačená k nepoznání, přesto s nimi nesouložil, ale jen je mučil a vyřezával z nich orgány. Řada webů věnujících se zkoumání jeho odkazu sice tvrdí, že má pár horkých kandidátů (+/- řádově stovka), ale podobné „zaručené“ DNA testy se samozřejmě nedají po sto letech brát jako na 100 % správné a bez jakékoliv kontaminace, zvláště u prostitutek, v centru města a s ohledem na pozornost, jakou všechny věci okolo této aféry budily…

4. Socha před CIA v Langley

Hned venku před centrálou CIA ve Virginii v Langley je tato podivná socha, jenž má na svém povrchu skryté speciální tajné poselství. Tuto zajímavou sochu zhotovil Jim Sanborn, který tím chtěl naznačit, že se vše dá rozluštit při dostatku trpělivosti a znalosti části systému / klíče. Ze všech čtyř nápisů již tři byly rozluštěny, ale čtvrtý stále odolává i těm nejlepším místním mozkům…

Marek Pokorný | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu