Nečekané zjištění. Na světě žily 2,5 miliardy přemnožených T-Rexů, než je zabil asteroid

 Země a Příroda 
20. dubna 2022 12:03 / Mirka Malá
  4
📷
2 fotografie v galerii
Byl velký, nebezpečný a přemnožený Pixabay
Jen si to představte. 2,5 miliardy velmi nebezpečných T-Rexů chodilo po Zemi a tito predátoři tak prakticky ovládali svět v období křídy.

Vědci toto šokující číslo uvedli ve své nové studii publikované v časopise Science.  Paleontolog Steve Brusatte, autor bestselleru The Rise and Fall of the Dinosaurs, řekl: "Pokud jeden T-Rex velikosti autobusu není pro někoho dostatečně děsivý, představte si, že asi 20 000 z nich bylo pravděpodobně tam venku připraveno zaútočit v kteroukoliv chvíli."

T-Rex se dožíval v průměru 19 let

Takové číslo se víceméně rovná současnému počtu lvů, kteří žijí v Africe, uvádí The Sun. Vynásobte to několika miliony let a dostanete se na miliardy T-Rexů, což je představa, která doslova nahání hrůzu.

Vědci vypočítali, že T-Rex se dožíval v průměru asi 19 let a že průměrná hustota populace byla asi jeden Rex na každých 60 čtverečních kilometrů. Také odhadli, že T-Rex, který měl čelisti schopné rozdrtit kosti a silné zadní nohy pro pronásledování kořisti, měl energetické požadavky někde mezi současnými lvy a varany komodskými, největšími ještěry na Zemi. To znamená, že pro ostatní druhy číhalo obrovské nebezpečí v podobě T-Rexe prakticky na každém rohu.

Největší predátor všech dob

To je přesně T-Rex. O to hrůznější je představa toho, kolik jich na Zemi vlastně žilo. 2,5 miliardy je skutečně děsivé číslo. Tyranosauři také patrně patřili k vůbec posledním žijícím druhohorním dinosaurům a jejich řádění na Zemi ukončila až katastrofa na konci období křídy před 66 miliony let.

Skoro by se chtělo říct, že vesmír věděl, co dělá, když na Zemi dopadl asteroid a ukončil existenci těchto až 13 metrových zabijáků.

Zdroj: The Sun, Wikipedia

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...