Po sérii silných bouří se na pláži ve Velké Británii objevil záhadný vrak lodi z 19. století

Vrak francouzské lodi se objevil na pláži v Británii
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Objevy 
13. března 2020 07:57 / Internet
  2   0
Na pláži v britském Long Rocku se opět objevila dávno ztroskotaná francouzská loď z 19. století. Vrak lodi se na pláži objevil po sérii několika silných bouří, které oblast zasáhly. Experti se stále nemohou shodnout ohledně identity tohoto záhadného vraku.

Záhadný vrak lodi z 19. století se objevil na plážích v britském Long Rock, kde před 133 lety ztroskotal na mělčině. Vrak lodi se na pláži objevil po sérii silných bouří, které odnesly velké množství písku.

Vědci se domnívají, že tento vrak byl kdysi francouzským plavidlem kapitána Jeuneho Hortense, který u britských břehů ztroskotal 17. května 1888. Ohledně pravé identity této lodi však panují neustálé diskuze, protože část historiků tvrdí, že to není toto plavidlo, ale jiné.

Tento vrak se nachází v Jižní Anglii poblíž Cornwallu a je většinou skryt pod hladinou moře. Čas od času ale odhalí svůj trup, zejména při odlivu nebo silných bouřích, jako k tomu došlo nedávno. 

Na lodi byli údajně v době ztroskotání čtyři členové posádky a 450 kusů skotu, kterého byla velká většina zachráněna. Podle záznamů se plavidlo začalo potápět poté, co najelo na mělčinu, když se snažilo zakotvit a vyzvednout jednoho zraněného muže. Od té doby je vrak pohřbený v písku a čas od času o sobě dá vědět. Dále čtěte: V hlubinách Mariánského příkopu byl objeven neznámý tvor.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Co by se mělo stát s našimi digitálními daty po naší smrti? To zatím nikdo neví

Dům a zahrada

Čistí, leští, zbavuje skvrn a odpuzuje prach. Poznejte nepoznané vlastnosti obyčejného glycerinu

Cestování

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s otevřenou náručí a kde vás čekají problémy

Zavřít reklamu