Pořádnou záhadou plnou otazníků se staly neznámé objekty padající z nebe nad chilským ostrovem

 Záhady a tajemství 
11. října 2019 09:38 / Terezie Zamlynová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zdálo se, že jde o meteority, ale podle všeho jde o něco jiného, nač je třeba hledat odpověď Depositphotos
Pořádnou záhadou plnou otazníků se staly neznámé objekty, které se na konci září objevily nad jihoamerickým Chile. Podle odborníků to totiž nebyly meteority, i když tak působily. Není tedy divu, že vznikl tým vyšetřovatelů, kteří se snaží zjistit, o jaký jev se vlastně jednalo.

Začalo to 25. září letošního roku – tedy před dvěma týdny. Najednou byly na obloze pozorovány nad ostrovem Chiloé ohnivé koule. Některé dopadly na pevninu a dokonce způsobily sedm menších požárů. S těmi si velice brzy poradili místní dobrovolní hasiči. Ovšem na místo dorazili téměř vzápětí také vědci z Chilské národní geologické a těžební služby, aby provedli analýzy. A tak se mezi lidmi i na sociálních sítích začaly šířit zprávy a spekulace o záhadných předmětech padajících z nebe.

I proto zřejmě chilský astronom a astrofyzik José Maza ještě ten večer sdělil místní televizní stanici TVN, že se s velkou pravděpodobností jednalo o meteority nebo trosky, které se oddělily od raket či satelitů na oběžné dráze.

Neuplynulo však ani 24 hodin a tentokrát na sociální sítí (Twitteru) oponoval Mazu jiný odborník. Astronom Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonianova centra pro astrofyziku uvedl, že se o žádné trosky nemohlo jednat. A trval na tom, že nejpravděpodobněji šlo zkrátka jen a jen o meteority. Podle všeho je ale tento druhý názor mylný.

Stopy po meteoritech nalezeny nebyly

Geologové spekulace o meteoritech popírají. Jak vyplynulo z oficiálního vyšetřování, žádné ze sedmi míst po nich prý neobsahovalo stopy. Proto se údajně s velkou pravděpodobností jedná spíše o nevyzpytatelné vesmírné haraburdí, kterého na oběžné dráze stále přibývá.

Aby záhada byla rozlousknuta, provedou vědci ještě v následujících týdnech podrobnější analýzy vzorků půdy z dotčených míst, aby mohli s jistotou teorie upřesnit a potvrdit, či některé naopak vyvrátit.

Ještě pár týdnů napětí

Výsledky by měly být zveřejněny do konce října. Zatím je tedy pravda, že především příznivci UFO můžou jásat. Platí i v toto případě fakt, že co zůstává nevysvětlené, je podhoubím pro nejrůznější teorie. A ty se pohybují v široké škále od tajných pokusů armády až po průzkumné sondy mimozemšťanů. Čtěte také: Zemi má již brzy zasáhnout velká skála. Nemáme proti ní stále žádnou obranu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím