Pořádnou záhadou plnou otazníků se staly neznámé objekty padající z nebe nad chilským ostrovem

Zdálo se, že jde o meteority, ale podle všeho jde o něco jiného, nač je třeba hledat odpověď
 Záhady a tajemství 
11. října 2019 09:38 / Depositphotos
  23   0
Pořádnou záhadou plnou otazníků se staly neznámé objekty, které se na konci září objevily nad jihoamerickým Chile. Podle odborníků to totiž nebyly meteority, i když tak působily. Není tedy divu, že vznikl tým vyšetřovatelů, kteří se snaží zjistit, o jaký jev se vlastně jednalo.

Začalo to 25. září letošního roku – tedy před dvěma týdny. Najednou byly na obloze pozorovány nad ostrovem Chiloé ohnivé koule. Některé dopadly na pevninu a dokonce způsobily sedm menších požárů. S těmi si velice brzy poradili místní dobrovolní hasiči. Ovšem na místo dorazili téměř vzápětí také vědci z Chilské národní geologické a těžební služby, aby provedli analýzy. A tak se mezi lidmi i na sociálních sítích začaly šířit zprávy a spekulace o záhadných předmětech padajících z nebe.

I proto zřejmě chilský astronom a astrofyzik José Maza ještě ten večer sdělil místní televizní stanici TVN, že se s velkou pravděpodobností jednalo o meteority nebo trosky, které se oddělily od raket či satelitů na oběžné dráze.

Neuplynulo však ani 24 hodin a tentokrát na sociální sítí (Twitteru) oponoval Mazu jiný odborník. Astronom Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonianova centra pro astrofyziku uvedl, že se o žádné trosky nemohlo jednat. A trval na tom, že nejpravděpodobněji šlo zkrátka jen a jen o meteority. Podle všeho je ale tento druhý názor mylný.

Stopy po meteoritech nalezeny nebyly

Geologové spekulace o meteoritech popírají. Jak vyplynulo z oficiálního vyšetřování, žádné ze sedmi míst po nich prý neobsahovalo stopy. Proto se údajně s velkou pravděpodobností jedná spíše o nevyzpytatelné vesmírné haraburdí, kterého na oběžné dráze stále přibývá.

Aby záhada byla rozlousknuta, provedou vědci ještě v následujících týdnech podrobnější analýzy vzorků půdy z dotčených míst, aby mohli s jistotou teorie upřesnit a potvrdit, či některé naopak vyvrátit.

Ještě pár týdnů napětí

Výsledky by měly být zveřejněny do konce října. Zatím je tedy pravda, že především příznivci UFO můžou jásat. Platí i v toto případě fakt, že co zůstává nevysvětlené, je podhoubím pro nejrůznější teorie. A ty se pohybují v široké škále od tajných pokusů armády až po průzkumné sondy mimozemšťanů. Čtěte také: Zemi má již brzy zasáhnout velká skála. Nemáme proti ní stále žádnou obranu.

Terezie Zamlynová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Bezdrátové nabíjení není žádná novinka. Jde o technologii starou 130 let

Dům a zahrada

Jak uložit neskladné sportovní potřeby tak, aby nepřekážely a nezatuchly

Cestování

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké vyřizování se připravit?

Zavřít reklamu