Vědci možná přišli na to, co mohla být ve skutečnosti příšera z jezera Loch Ness

Příšera z jezera Loch Ness mohl být velký úhoř
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Záhady a tajemství 
09. září 2019 10:36 / Internet
  3   0
Takzvaná lochnesská příšera mohla být ve skutečnosti běžným pozemským tvorem, jak uvádí analýza novozélandských vědců. Existenci obrovského živočicha, kterého lidé údajně viděli ve skotském jezeře Loch Ness, se nikdy nepodařilo prokázat. Vědci nyní přicházejí s další teorií.

První záznamy o existenci takzvané lochnesské příšery v druhém největším skotském jezeře Loch Ness pocházejí již ze šestého století našeho letopočtu. Po staletí se však existenci této jezerní příšery nikdy nepodařilo vědecky prokázat.

Novozélandští vědci se proto v loňském roce rozhodli, že začnou sbírat DNA tvorů, kteří v jezeře a jeho okolí žijí. Během rozsáhlého výzkumu tak vědci analyzovali například části kůže, šupiny, výkaly i buňky a došli k jasnému závěru.

Vědcům se nepodařilo najít jakoukoliv souvislost s tím, že by v jezeře žil jakýkoliv neznámý tvor, ale pouze na zemi běžná zvířata. Některé teorie hovořily také o tom, že by se mohlo jednat o dávno vyhynulého plesiosaura, ale i toto vědecký výzkum vyvrací.

Plesiosaurus byl vyhynulý mořský plaz s dlouhým krkem, který žil před 175 až 200 miliony let. Jeho tělo dosahovalo délky více než tři metry. Tento prehistorický tvor ale nebyl zdaleka jediným, kterým se snažili lidé existenci lochnesky vysvětlit.

Cílem výzkumu nebylo podle expertů pouze dokázat, že lochnesská příšera neexistuje, ale hlavně zmapovat život v jezeře a jeho okolí. Podle vědců nejvíce vzorků DNA patřilo úhořům, a proto je možné, že příšera mohla být také obrovským úhořem.

Nejznámější fotografie lochnesské příšery vznikla v roce 1934, kde je na černobílém záběru vidět dlouhý krk vyčnívající z vody. Později se přišlo na to, že šlo o podvrh. Podle dochovaných záznamů se také mohlo jednat o plovoucího slona z cirkusu, který v oblasti dříve často vystupoval. Dále čtěte: (Vědci objevili v jezeře, které bylo tisíce let ukryté před světem, mrtvé tvory).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Americké letectvo udělalo zásadní krok směrem k budoucnosti. Umělá inteligence poprvé sama letěla bojovým...

Dům a zahrada

Ochraňte rostliny před mšicemi. Zlikvidujte škůdce přírodní cestou

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Zavřít reklamu