Vědci varují: Záhuba je blíž, než jsme si mysleli

 Vesmír 
12. února 2017 03:20 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Opravdu skončí dlouhodobá symbióza mezi naší planetou a její satelitem?  Shutetrstock
Vědci hovoří o nečekané vesmírné hrozbě. Ozdoba noční oblohy, na kterou po večerech romanticky hledíme z okna, by podle nich mohla být příčinou zemské zkázy.

Podle vědců totiž není nereálná představa, že by se Měsíc a Země mohly dostat do kolize.

V současnosti se Měsíc od Země vzdaluje průměrně o 3,8 centimetru ročně. Odborníci se ale domnívají, že se jednoho dne jeho dráha změní tak, že nakonec narazí do Země.

Gravitační síly těles později zeslábnou a spojení mezi Zemí a Měsícem bude stále provázanější. Rotace Země se zpomalí, aby odpovídala oběžné době Měsíce, a satelit bude nebezpečně blízko. Tento scénář však nenastane dříve než za 65 miliard let.

A podle vědců hrozí nebezpečí i od Slunce! To se bude ve finální fázi svého života zvětšovat a pohlcovat většinu sluneční soustavy. Tato situace by měla nastat v průběhu příštích 5-6 miliard let. Tak alespoň popsali pro časopis Forbes budoucnost naší planetární soustavy vědci z University of Idaho.

Podíváme-li se na tuto teorii optimisticky, pak je dobrou zprávou, že se ještě "pár let" nemusíme ničeho obávat. Tedy nevyhubíme-li se dříve vlastní blbostí sami!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Tech

Sporťák s kočičíma ušima byl posledním dílkem skládačky