Vědci přišli s velmi bizarní teorií

Tato myšlenka není nová. Vznikla již v roce 1990
 Vesmír 
02. února 2017 03:00 / Shutterstock
  1   0
Vědci přišli s bizarní teorii o vesmíru. Napadlo vás už někdy, že by hvězdná obloha mohla být jen fikcí? Odborníci zkoumající Velký třesk říkají, že ve skutečnosti byl jen jakýmsi „předobrazem“ vesmíru.

Vznik vesmíru je pro astrofyziky stále velkou záhadou. Podle nejnovější hypotézy vědců ze Southamptonské univerzity by vesmír mohl být rozsáhlým a složitým hologramem, což by znamenalo, že žijeme v 3D iluzi.

K hypotéze vědce přivedly nesrovnalosti vesmírného mikrovlnného pozadí. Astrofyzici se domnívají, že to, co my považujeme za náš svět, může být jen iluze. Mohlo by se jednat o něco podobného jako sledování 3D filmu v kině. Zatímco vnímáme hloubku jako reálnou, ve skutečnosti sledujeme jen plochý obraz.

Někteří vědci jsou přesvědčeni, že takové nazírání na vesmír představuje obrovský pokrok a nový pohled na strukturu a stvoření vesmíru. „Einsteinova teorie relativity vysvětluje téměř celý vesmír velmi dobře, ale začíná se hroutit při zkoumání jeho původu a mechanismů na kvantové úrovni,“ tvrdí profesor matematických věd Southamptonské univerzity a dodává, že vědci se aktuálně snaží sladit kvantovou teorii a Einsteinovou teorii gravitace.

Tato myšlenka není nová. Vznikla již v roce 1990, kdy angličtí vědci tvrdili, že disponují důkazy o holografickém vesmíru. 

◼ redakce / inStory.cz
Kam dál?
Šedesát let starou vesmírnou záhadu rozluštil satelit o velikosti mikrovlnky
Jak daleko je Mars od Země? Vzdálenost je proměnlivá
Sputnik 1: Fakta o první kosmické sondě lidstva
Komentáře

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Airbus vyvinul obrovskou vesmírnou harpunu. Zastaví krizi na oběžné dráze?

Dům a zahrada

Potřebujete vyčistit zahradní jezírko? Máme pro vás jednoduchý fígl

Bydlení

Chystáte si domů pořídit počítač? Poradíme, na jakých parametrech záleží